Zabierz swojego macho w podróż na Dominikanę

Machismo to typ postawy ujawniającej silne, wewnętrzne poczucie męskości oraz dumę
z powodu bycia mężczyzną, często w przesadny sposób. Jeśli chcesz sprawić oryginalny prezent swojemu mężczyźnie zabierz go na egzotyczną Dominikanę. Mężczyźni mają tam okazję nie tylko napić się rumu, czy podziwiać walki kogutów, ale podpatrzeć, co robią miejscowi macho, by zaimponować swoim kobietom.

Raj na ziemi
Dominikana (Hispaniola lub Haiti) to górzysta wyspa pochodzenia wulkanicznego i jedna
z najładniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, od północy otoczona wodami Atlantyku, a od południa Morzem Karaibskim. Krzysztof Kolumb – odkrywca Dominikany, nazwał ją podobno rajem na ziemi. A ponieważ na wyspie prawie przez cały rok panują wysokie temperatury, Dominikana jest bardzo popularnym wśród turystów kierunkiem wycieczek.

Kult macho
Popularną rozrywką mężczyzn na Dominikanie jest oglądanie meczów baseballu i walk kogutów. Często możemy tam spotkać skupiska panów, którzy żywo gestykulując, dopingują wcześniej obstawione na zwycięzców koguty. Warto wiedzieć, że Dominikana to miejsce, gdzie wszechobecny jest kult macho. Mężczyzna ma na tej wyspie często
o wiele więcej do powiedzenia niż kobieta i w restauracji to właśnie on jest zwykle obsługiwany w pierwszej kolejności. Wśród mieszkańców wsi wciąż panuje dawny pogląd, że miejsce kobiety jest w domu, a mężczyzna ma przewagę w podejmowaniu decyzji. Nie zmienia to faktu, że Dominikańczycy są bardzo towarzyscy i przyjaźnie nastawieni do turystów.

Słynne alkohole i cygara
Dominikana może poszczycić się produkcją ekskluzywnych cygar i wybornych alkoholi, które zyskają uznanie zwłaszcza u wielu mężczyzn typu macho. Dominikański rum produkowany podczas destylacji melasy ma ponad 500-letnią tradycję produkcji. Najstarsza gorzelnia tego kultowego na wyspie trunku to Bermudez założona w1852 roku, równie znany jest ten produkowany w powstałej w 1888 r. Brugal. Najbardziej wybredni amatorzy rumu raczą się natomiast Barcelo Imperial. Oprócz rumu na Dominikanie możemy też skosztować produkowanej na bazie tego trunku mamajuany. Miejscowi przypisują temu alkoholowi właściwości lecznicze oraz afrodyzjakalne. Najbardziej popularna jest współcześnie tzw. mamajuana de Palos, którą produkuje się poprzez zalanie kawałków kory i korzeni, mieszanką rumu, czerwonego wina i miodu. Także na Dominikanie można napotkać największe na świcie plantacje tytoniu o powierzchni większej niż 600 tysięcy ha. Jeśli chcecie spędzić wraz ze swoim macho wyjątkowe wakacje w egzotycznym raju, polecamy wybrać się właśnie na piękną Dominikanę. Szczególnie warto zatrzymać się dłużej w regionie Punta Cana. Jest to najdalej wysunięty na wschód przylądek Dominikany, słynący z białych plaż wokół lazurowych wód Morza Karaibskiego.

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Dominikanę biura podróży Globzon Travel: