To warto zobaczyć na Madagaskarze: Park Narodowy Isalo

Wyprawa na Madagaskar to marzenie wielu z nas. Miejsce to zachwyca egzotyką, bujną roślinnością i okazami zwierząt, których nie sposób zobaczyć w innej części świata. I właśnie te atrakcje czekają na nas w Parku Narodowym Isalo, który znajduje się w południowo-zachodniej części Madagaskaru.
W parku występuje ponad 400 gatunków roślin. Zamieszkuje go też mnóstwo gatunków zwierząt. Zarówno wśród gatunków roślin i zwierząt występuje wiele okazów nazywanych endemicznymi, czyli takimi które są unikatowe jedynie dla Madagaskaru. W parku podejrzymy życie między innymi lemurów (katta, sifaka biała) czy ptaków (choćby przepiórki madagaskarskiej, sokoła wędrownego czy ibisa białoskrzydłego). Natknąć się tam możemy też na kameleony czy kolorowe okazy żab. Co ciekawe, teren parku zamieszkiwany jest przez lud Bara, którego członkowie chętnie witają przyjeżdżających.

Chcesz pospacerować po madagaskarskim Parku Narodowym Isalo i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Madagaskar biura podróży Globzon Travel: