Souki – to tam toczy się marokańskie życie

Podróże wzbogacają. Dają możliwość nie tylko poznania historii kraju czy podziwiania najwspanialszych zabytków, ale też dzięki nim możemy podejrzeć inną kulturę, spotkać innych ludzi i zobaczyć jak wygląda ich codzienne życie. W krajach afrykańskich życie to toczy się najczęściej na lokalnych bazarach, które znajdują się niemalże w każdym mieście. Od kolorów, zapachów czy gwaru można dostać tam zawrotów głowy, ale to właśnie w takich miejscach poczujemy czym jest lokalna atmosfera i miejscowy klimat. W Maroko bazary nazywane są soukami (sukami). Kupić tam można pamiątki, rękodzieło, ceramikę, kosmetyki (Maroko słynie z bardzo dobrych, naturalnych kosmetyków, m.in. tych, z olejkiem arganowym), pachnące przyprawy czy tradycyjne pantofle – babouche. Oprócz tego możemy tam spróbować lokalnych specjałów.
Wieczorami natomiast (niedaleko targowisk) odbywają się liczne występy i pokazy, co jeszcze bardziej przybliża nam kulturę miejsca, w którym jesteśmy. Jeśli więc chcesz poznać Maroko od podszewki to wiedz, że nie uda się to bez wizyt na kolorowych, marokańskich soukach!

Chcesz pospacerować po marokańskich, kolorowych bazarach? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel: