Ryokan – tradycyjny, japoński hotel

Podróże uczą, bawią, pozwalają odkrywać to, co nieznane i dalekie. Za to właśnie je kochamy, dlatego podróżując pragniemy jak najbardziej wtopić się w lokalną atmosferę. Chcemy być blisko mieszkańców i poznawać ich zwyczaje, chcemy poznawać kraj od podszewki, a nie tylko widząc go przez szybę autokaru, wreszcie chcemy choć przez chwilę poczuć się jak lokalsi, spróbować tego co oni jadają i spędzić czas podobnie jak oni. Jak tego doświadczyć wybierając się w podróż do Japonii – kraju, który fascynuje i ciekawi pod wieloma względami?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: podczas podróży do Japonii spędź noc w tradycyjnym, japońskim ryokanie, a poczujesz na własnej skórze jak to jest być bardzo blisko kultury japońskiej. Czym więc ryokan jest?

Najogólniej mówiąc ryokan to hotel (zajazd, gospoda), gdzie przyjezdni mogą spędzić noc będąc w Japonii czy zjeść typowo japoński posiłek. Jest on urządzony w tradycyjnym japońskim stylu (na zewnątrz zwykle znajduje się japoński ogród), a pokoje są urządzone tak, by poczuć się jak lokals (podłogi wyłożone są japońskimi matami, pokój wyposażony jest w niski stolik, na którym można zjeść posiłek i wypić herbatę, w większości ryokanów znajduje się też japońska łaźnia do której wchodzi się w yukacie będącej tradycyjnym, japońskim strojem).

Gwarantujemy, że noc spędzona w ryokanie będzie niezapomnianym przeżyciem, do którego myślami będziemy wracać bardzo często.

Chcesz spędzić noc w ryokanie i poznać tradycje, zwyczaje Japończyków? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Japonii biura podróży Globzon Travel: