Riady, hotele, pustynia czyli gdzie nocować w Maroko

Maroko to kraj zachwycający. Każdy wielbiciel różnorodności, kolorów i orientalnej atmosfery choć raz w życiu powinien udać się do Maroko, gdyż to właśnie w tym kraju na każdym kroku doświadczyć można typowego, orientalnego gwaru. Mieszkańcy są uśmiechnięci, a stragany na lokalnych soukach uginają się od wielokolorowych smakołyków czy pamiątek. Jeśli chodzi o noclegi to zdecydowanie jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. W Maroko oczywiście znajdują się hotele, ale to nie one grają pierwsze skrzypce.

Charakterystyczne dla tego afrykańskiego kraju są tak zwane riady czyli domy urządzone w marokańskim stylu. Panuje w nich kameralna atmosfera, spróbować tam można lokalnych przysmaków, a także zregenerować ciało i duszę w hammamie czyli SPA. Często znajduje się tam też basen. Ci, którzy wolą bardziej ekstremalne warunki powinni choć jedną noc spędzić też w obozowisku na pustyni, bo nocnego podziwiania nieba z namiotu nie sposób porównać z niczym innym! Nieważne jednak gdzie zdecydujemy się nocować – każde z tych miejsc przybliży nas do lokalnego gwaru i pozwoli poznać kraj od przysłowiowej podszewki!

Chcesz wyjechać w podróż podczas której jedną noc spędzisz w klimatycznej riadzie, a inną w obozowisku na pustyni? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel: