Park Narodowy w Cabarete

Cabarete to niewielkie, ale urocze miasteczko położone na północy Dominikany. Odkrywca tej wyspy – Krzysztof Kolumb stwierdził podobno, że to miejsce to istny raj na ziemi i wielu, którzy tam byli, zgadzają się z jego opinią. Dominikana jest drugim pod względem wielkości państwem na Morzu Karaibskim, zajmuje 2/3 powierzchni wyspy Haiti. Wśród wielu godnych obejrzenia miejsc na tej cudownej wyspie, z pewnością godny uwagi jest Park Narodowy w Cabarete, gdzie można kąpać się w źródlanej wodzie i ćwiczyć wspinaczkę po górskich grotach.

Cabarete mekką sportowców

Przepiękne miasteczko Cabarete jest położone zaledwie 20 minut od międzynarodowego lotniska w Puerto Plata. Ciągnące się wzdłuż wybrzeża Cabarete, słynie ze swoich pięknych, piaszczystych plaż, którymi można spacerować całymi godzinami. Docierając do Cabarete, natrafimy na jedną główną ulicę. Jest tam dość gwarno ze względu na liczne sklepy, restauracje oraz dziesiątki zmotoryzowanych Dominikańczyków, którzy chętnie i za niewielką opłatą podwożą turystów swoimi motocyklami i skuterami. Mało znane Cabarete to wspaniałe miejsce dla miłośników sportów wodnych – zwłaszcza surferów i kitesurferów, bowiem zachwycająca przyroda i ciepła woda, w połączeniu z odpowiednią siłą wiatru sprawiają, że jest to idealne miejsce do treningów oraz zawodów sportowych. Na plażach Cabarete znajdziemy też wiele szkół wszystkich odmian surfowania, a podstaw tego efektowego sportu można nauczyć się już w ciągu trzech dni. Cabarete to miejsce ciekawe również ze względu na swoich mieszkańców. Poza rdzennymi Dominikańczykami osiedliło się tu na stałe sporo Amerykanów, Kanadyjczyków i Europejczyków. Mieszanka kultur czyni z Cabarete miasteczko bardzo otwarte, tolerancyjne i serdeczne zarówno dla swoich mieszkańców, jak i turystów z różnych stron świata. W tym miejscu na pewno będziecie czuć się bezpiecznie i nawiążecie nowe znajomości.

Co warto zobaczyć w Cabarete?

Do ulubionych atrakcji Cabarete wymienianych przez odwiedzających je turystów należą: : jazda konna po plaży przy zachodzącym słońcu, nauka w szkole tańca dominikańskich bachaty i merengue, czy zwiedzanie Parku Narodowego w Cabarete, ze wspinaczką po okolicznych górach i do grot. Przy okazji warto wspomnieć, że na terenie Dominikany znajduje się aż 13 parków narodowych, które w szczególny sposób chronią różne typy krajobrazów tej pięknej wyspy. Jednym z najbardziej lubianych przez podróżujących jest właśnie wspomniany już Park Narodowy El Choco, zajmujący teren o powierzchni 77 kilometrów kwadratowych. Komu szczególnie warto polecić wizytę tego wyjątkowego miejsca w Cabarete? Park Narodowy El Choco to raj dla amatorów wspinaczki górskiej i długich pieszych wycieczek. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość popływania sobie w krystalicznie czystych stawach, które występują licznie w zlokalizowanych na terenie El Choco jaskiniach. Wybierzcie się do Cabarete, a na pewno będziecie polecać to miejsce innym!

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Dominikanę biura podróży Globzon Travel: