Oman – ubiór, język, waluta

Oman to jeden z krajów Bliskiego Wschodu. Kraj pachnący kadzidłem czy orientalnymi aromatami; państwo zachwycające widokami, imponującymi zabytkami i gościnnością mieszkańców.

UBIÓR:
Oman to państwo w którym religia (islam) odgrywa znaczącą rolę, jednak obowiązujące zasady nie są przestrzegane tam aż tak rygorystycznie jak w niektórych muzułmańskich krajach. Oczywiście należy odpowiednio zakrywać się przy wchodzeniu do miejsc świętych (Paniom przydadzą się chusty, a Panom dłuższe spodnie). Rzecz jasna, należy unikać roznegliżowania, gdyż może to nadmiernie zwracać uwagę, jednak na co dzień przyjezdni nie muszą zakrywać całego ciała, twarzy czy włosów.

JĘZYK:
Mieszkańcy tego kraju są ludźmi niezwykle otwartymi i tolerancyjnymi. Wielu z nas może mieć trudności w porozumiewaniu się z nimi, gdyż urzędowym językiem jest język arabski, jednak wiele osób (szczególnie tych zajmujących się turystyką) posługuje się również językiem angielskim.

WALUTA:
Przydatną informacją przed wyjazdem jest też to, że walutą tego kraju jest  rial omański. Na miejsce najlepiej jednak zabrać euro lub dolary, które po przylocie do Omanu wymienimy na lokalną walutę.

Marzysz o niezapomnianej wyprawie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Omanu biura podróży Globzon Travel: