Odkrywamy daleką Kubę

Kuba to największa z wysp karaibskich, a na liście największych wysp świata zajmuje 16. miejsce. Otoczona jest 1600 wysepkami, skałami i rafami. Kuba jest niewątpliwie i bezspornie wielką atrakcyją dla turystów.

Walorów naturalnych Perły Karaibów nie da się przecenić, a na tej wyspie są nimi cudowne plaże, rafy koralowe, ciepłe błękitne morze. W miastach też udało się zachować niepowtarzalny klimat, w którym łączą się wpływy hiszpańskie, karaibskie i afrykańskie. Wspaniale przenikają się kultury Mulatów, Białych i Murzynów. Tej egzotycznej mieszanki można zasmakować tylko przyjeżdżając na Kubę. Stolica Hawana jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Koniecznie trzeba zobaczyć tam zamki i forty z XVI wieku, budynek senatu i kapitolu z XVIII wieku, katedrę, klasztor, kościół z XVII wieku, Wielki Teatr Garcia Lorca oraz Ratusz Miejski z 1792 roku.

To, co wyróżnia Kubę, to co symbolizuje kubańską mentalność, to muzyka i taniec, rum, kubańskie cygara, zwijane podobno na udzie kobiety, wszechobecne rytmy rumby, salsy, mambo i cha chy, no i błękitne ciepłe morze. Porywająca muzyka, wykonywana jest na tradycyjnych instrumentach: congas, claves, czy shekere. W pieśniach przejawia się miłość do życia. To wszystko słychać w utworach zespołu Buena Vista Social Club. Oto kilka powodów dlaczego warto wybrać się na tą przepiękną wyspę.

Kuba to przede wszystkim Hawana ulubione miejsce Ernesta Hemingwaya, stare miasto wpisane jest na światową listę dziedzictwa Unesco. Najsłynniejsza plaża Kuby Varadero to zakątek zupełnie różny niż pozostała część wyspy. Przepych i bogactwo, nad brzegiem plaży ciągną się kilometrami najwspanialsze hotele, królują tutaj turyści, podziwiać można eleganckie, bogate rezydencje należące niegdyś do sławnych ludzi jak Irene Dupont, czy gangsterów jak Al. Capone. Sporą część wyspy zajmuje także zwykłe, biedne miasteczko. Kolejna atrakcja to Trinidad z Plaza Mayor, placem z ogrodami znajdującym się w samym sercu starówki tego miasta. Pojawia się ono na kartkach każdego przewodnika po Kubie. Następnie, zachwycająca swym urokiem położona na wschodnim krańcu wyspy, Baracoa. Jest dla turystów przybywających na Kubę jak Ziemia Obiecana. Do tego miejsca w 1492 roku przybył Kolumb i opisał je jako najpiękniejsze miejsce jakie widziały jego oczy. Do miasta prowadzi ścieżka wijąca się pomiędzy granitowymi wzgórzami porośniętymi zielonymi piniami. Opada ona nagle ku tropikalnemu rajowi nad brzegiem oceanu. Przez długi czas do miasta można było dostać się tylko od strony morza. Podsumowując, przepiękna wyspa z jej niepowtarzalnym klimatem i jedynymi w swoim rodzaju atrakcjami warta jest zainteresowania.

Zobacz poniższe wyjazdy na Kubę i znajdź coś dla siebie!