O tym warto pamiętać przed podróżą do Rosji

Rosja – z krajem tym mamy przeróżne skojarzenia. Pewne jest jednak to, że nikt obok tego kraju nie przechodzi obojętnie. Rosyjska kultura i tradycje przyciągają, a miastami które z pewnością warto tam zobaczyć są Moskwa i Petersburg. O czym pamiętać przed podróżą, by była ona jak najbardziej udana?

Na początek warto pamiętać, że aby wjechać do Rosji potrzebna jest wiza, dlatego na początek musimy załatwić nieco formalności wizowych. Jeśli chodzi o walutę to jest nią rubel. Możemy starać się wymienić złotówki na ruble w Polsce, jednak niestety najczęściej są one sprzedawane po niekorzystnym kursie. Lepszym pomysłem jest więc zabranie EUR lub USD na miejsce i wymianę tej waluty na ruble już w Rosji.

O porozumiewanie się nie musimy się martwić – językiem urzędowym jest oczywiście język rosyjski, ale młodsze pokolenie coraz częściej mówi też po angielsku, co znacznie ułatwi podróżowanie. Warto wziąć pod uwagę również to, że Rosjanie dość swobodnie traktują przepisy ruchu drogowego, dlatego należy być ostrożnym przechodząc przez jezdnie czy po prostu przemieszczając się po tym kraju.

Chcesz zwiedzić Rosję? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel: