O czym pamiętać przed wyjazdem do Etiopii?

Etiopia – kraj kawy, aktywnych wulkanów i przepięknych krajobrazów. Miejsce z klimatem, wyrazistą kuchnią i uśmiechniętymi mieszkańcami, którzy przekazują swoje tradycje z pokolenia na pokolenie. O czym pamiętać przed wyjazdem, aby podróż zapadła w naszej pamięci na bardzo długi czas?

Na początek warto pamiętać o formalnościach – oprócz paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju) potrzebujemy również wizy. Jej wyrobienie nie jest natomiast tak skomplikowane jak w przypadku wjazdu do niektórych krajów, gdyż wystarczy opłata uiszczana na lotnisku w Etiopii (ok. 50 USD) i wizę mamy już gotową. Jeśli chodzi o termin wyjazdu to pogoda w Etiopii sprzyja podróżowaniu tak naprawdę przez cały rok, plusem jest również to, że przed wyjazdem nie potrzebujemy żadnych dodatkowych szczepień.

Jeśli chodzi o walutę to walutą kraju jest birr etiopski – najlepiej na miejsce zabrać ze sobą DOLARY (te nowsze, z dużymi głowami prezydentów) i po przylocie wymienić na walutę lokalną. W Etiopii przeważa chrześcijaństwo i różne odmiany – pamiętajmy więc o odpowiednim ubiorze przy wchodzeniu do miejsc świętych.

Marzysz o niesamowitej podróży do Etiopii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel: