O czym pamiętać przed podróżą do Meksyku?

Podróż do Meksyku jest marzeniem niejednego z nas. Planując tam podróż warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Na początek warto wiedzieć, że obywatele RP nie potrzebują wiz, aby udać się do tego kraju (jest to znaczne ułatwienie, gdyż przed wyjazdem nie trzeba załatwiać wielu formalności).

Planując podróż trzeba też wiedzieć które rejony planujemy zwiedzać, gdyż ze względu na duże zróżnicowanie geograficzne pogoda różnić się może w zależności od miejsca w którym jesteśmy. Warto pamiętać też o różnicy czasowej. Walutą Meksyku jest Peso Meksykańskie (w Polsce praktycznie nie ma możliwości wymiany złotówek na meksykańską walutę). Najlepiej zabrać ze sobą na miejsce dolary, gdzie nie będzie problemu z ich wymianą na miejscowe peso. W naszej walizce nie może zabraknąć uniwersalnej przejściówki (gdyż gniazdka elektryczne różnią się od naszych). Na miejsce warto zabrać też odpowiednią odzież, krem z filtrem (aby chronić się przed oparzeniami) czy okulary przeciwsłoneczne. Przydadzą się też oczywiście wygodne buty, aby móc bez przeszkód zwiedzać najważniejsze meksykańskie zabytki. To wszystko razem wzięte sprawi, że nic nie powinno nam stanąć na przeszkodzie, by delektować się pobytem w kraju, jakim jest Meksyk!

Chcesz zwiedzić Meksyk i zobaczyć najważniejsze zabytki tego kraju? Zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów biura podróży Globzon Travel, a z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu: