Kilka słów o walucie obowiązującej na Kubie

Kuba – rajskie plaże, kolonialne zabytki, roztańczone ulice, rozśpiewani Kubańczycy i pyszna kuchnia. To właśnie z tego słynie Kuba i właśnie tym zachwyca. O czym pamiętać przed podróżą, by móc czerpać z niej przysłowiowymi „garściami”?

Na początek pamiętajmy, że aby wjechać na Kubę potrzebujemy tzw. Karty Turysty. Nie zapomnijmy też o różnicy czasowej oraz o tym, że warto spakować dość dużo lekkich ubrań, bo pogoda na Kubie niemalże stale jest słoneczna. Przed wyjazdem z pewnością warto dowiedzieć się też nieco na temat obowiązującej waluty, by nie być potem zaskoczonym tym, że na Kubie obowiązujące waluty są.. dwie. Dokładniej mówiąc: CUP czyli peso nacjonalne i CUC czyli peso wymienialne. Za większość usług przyjeżdżający płacą w CUC. W CUP zapłacić można za przekąski i drobiazgi. Na Kubie nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego najpewniej zabrać ze sobą EURO (nie polecamy dolarów, gdyż podczas ich wymiany pobierany jest podatek) i na miejscu według uznania wymienić na obowiązujące waluty.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdów na Kubę, a obiecujemy, że z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie: