Kambodża to nie tylko Angkor

Azjatycka Kambodża to jedno z najpiękniejszych państw na świecie. W pradawnej stolicy Imperium Khmerów, czyli Angkor zwiedzimy monumentalny kompleks świątyni zapierających dech w piersiach. Warto zdać sobie sprawę, że Kambodża to jednak nie tylko miasto kamiennych świątyni w Angkor. Znajdziemy tam bogactwo egzotycznej fauny i flory, z zachwytem będziemy podziwiać malownicze miasteczka takie jak np. Sihanoukville, Kep
i Battambang. Wciąż mało znana Kambodża to wymarzone miejsce pobytu dla każdego, kto kocha piękne krajobrazy i tajemnicze zabytki z przeszłości.

Angkor Wat – najcenniejszy z zabytków Kambodż

Kambodża położona jest w południowo-wschodniej części Azji, na Półwyspie Indochińskim. Ten przepiękny, choć mało popularny wśród turystów kraj graniczy z Tajlandią, Laosem i Wietnamem, a od południowego zachodu oblewają go wody Zatoki Tajlandzkiej. Jeśli wybierzecie się w podróż do Kambodży, koniecznie musicie zobaczyć pozostałości starożytnej kultury i historii w pradawnej stolicy Imperium Khmerów, czyli Angkor. To wyjątkowe miasto słynie z kamiennych świątyń, na czele z budowlą główną o nazwie Angkor Wat. Ta monumentalna świątynia wzniesiona została ku czci hinduskiego boga Wisznu, do dziś zachwyca swoimi pięcioma wieżami, które przywodzą na myśl pąki lotosu. Warto wiedzieć, że charakterystyczne kształty Angkor Wat są też głównym symbolem Kambodży i widnieją nawet na fladze tego państwa. Dlaczego Angkor Wat jest obowiązkowym punktem zwiedzania zabytków Kambodży? Nigdzie indziej nie spotkamy tak wielkiej harmonii surowych kamiennych płyt w połączeniu z subtelnymi ornamentami, czy też soczystej roślinności wplecionej w szczeliny starożytnej architektury.

Niepowtarzalny klimat stolicy, czyli Phnom Penh

Pamiętajmy, że tajemnicza Kambodża to jednak nie tylko podróż śladami przeszłości. Podróżując po tym kraju, warto wybrać się na trwający kilka godzin rejs rzeką Tonie Sap do Phnom Penh, czyli obecnej stolicy Kambodży. W tym mieście o niepowtarzanym klimacie można spróbować lokalnych smakołyków, albo nabyć dla bliskiej osoby oryginalny khmerski szal w żywych barwach. Potem koniecznie trzeba odwiedzić XVII-wieczny Pałac Królewski, Narodowe Muzeum Sztuki oraz Muzeum Ludobójstwa, czyli kontrowersyjną pamiątkę wydarzeń z lat 70.

Urokliwe miasteczka w okolicy

Jeśli zamiast prozaicznego urlopu w przepełnionych kurortach, marzy Wam się wędrówka do ciekawych miejsc na własną rękę, musicie odwiedzić też okoliczne miasteczka Kambodży takie jak Sihanoukville, Kep, czy Battambang. I choć baza turystyczna jest tam niezbyt rozbudowana, to idealnie wpasowuje się w malowniczy klimat tamtych miejsc. W Battambang, Kampot, czy Kompong Cham można podziwiać kolonialną architekturę. Z kolei miłośników słonecznych kąpieli na pewno zachwycą w Kambodży miejscowości plażowe takie jak Sihanaoukville oraz Kep. Wokół nich zlokalizowane są w dodatku urocze, małe wysepki, na które łatwo się dostać wypożyczoną łodzią. Kambodża to kraj pełen zachwycających zabytków, soczystej zieleni i turkusowych wód Zatoki Tajlandzkiej. Jeśli chcecie się przekonać, jak to wyjątkowe miejsce wygląda naprawdę, skorzystajcie z oferty naszego biura i już dziś zaplanujcie podróż do dawnego Imperium Khmerów.

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Kambodży biura podróży Globzon Travel: