Te jordańskie miejsca koniecznie musisz odwiedzić

Podróż do Jordanii pozwoli nam doświadczyć bardzo wiele. Dzięki niej nie tylko przeniesiemy się w odległe czasy podziwiając zabytki pochodzące sprzed tysięcy lat, ale i zobaczymy pustynię, odpoczniemy nad morzem czy spróbujemy orientalnych smakołyków. Czyż nie za to uwielbiamy podróżowanie?

Podróż do Jordanii nie może obyć się bez wizyty w Ammanie czyli stolicy. Podziwiać tam można świątynie, cytadelę czy teatr rzymski. Warto zatrzymać się też w Madabie czyli mieście, które znane jest jako jeden z ośrodków mozaikarstwa. Wielbiciele relaksu powinni zaplanować sobie przystanek w Akabie, gdzie odpocząć można nad przepięknym morzem. W czasie naszej podróży nie może zabraknąć też wizyty w Petrze, do której dociera się wąskim wąwozem Siq. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane, gdyż całe miasto wykute jest w skałach! No i oczywiście pustynia – Wadi Rum – po której koniecznie trzeba pojeździć jeepami, zjeść tradycyjną kolację w towarzystwie mieszkańców pustyni, a następni spędzić noc pod niebem pełnym miliona gwiazd. To będzie niezapomniane przeżycie, gdyż nie każdy podróżujący może pochwalić się noclegiem w hotelu, który ma więcej niż 5 gwiazdek!

Chcesz zwiedzić najważniejsze jordańskie miejsca? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel: