Jordania – co musi znaleźć się w Twojej walizce?

Wybierając się w jakąkolwiek podróż pragniemy czerpać z niej garściami. Aby było to możliwe, warto przed wyprawą zastanowić się co musi znaleźć się w podróżniczej walizce, aby móc skupić się na korzystaniu z wyjazdu, a nie martwić się, że czegoś nie spakowaliśmy. Co więc warto wziąć ze sobą do Jordanii? O czym nie możemy zapomnieć podczas pakowania bagażu?


Po pierwsze: paszport. Przed wyprawą warto upewnić się, że jest on ważny (minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Co więcej, na chwilę obecną obywatele RP potrzebują również wizy, dlatego i tym należy zająć się przed wyjazdem.
Po drugie, pamiętajmy, że klimat w Jordanii jest zróżnicowany. Pogoda w tym kraju nie zależy tylko od miesiąca w którym Jordanię odwiedzamy, ale też od miejsca w którym jesteśmy. W walizce nie może więc zabraknąć ubrań dostosowanych do planowanej pogody. Nie możemy też zapomnieć, że Jordania jest krajem w którym religia (islam) odgrywa znaczącą rolę, przez co Panie powinny wziąć ze sobą chusty (które mogą przydać się jako okrycie przy wchodzeniu do niektórych miejsc) oraz długie spódnice lub spodnie. Panowie też nie powinni zapomnieć o długich spodniach.
„Must have” w walizce do Jordanii są też: krem z filtrem UV, kapelusz lub czapka na głowę, okulary, strój kąpielowy, wygodne buty, cieplejsze swetry lub bluzy (gdyż wieczory są chłodniejsze niż dni) oraz uniwersalna przejściówka (nie we wszystkich hotelach lub pensjonatach gniazdka są takie jak w Polsce).

Chcesz zwiedzić Jordanię – zachwycający, bajkowy kraj Orientu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel: