Ho Chi Minh City, czyli sławny Sajgon

Ho Chi Minh City, czyli po prostu Sajgon, to jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie rejonów malowniczego Wietnamu, a nawet świata(wielu zawodowych podróżników umieszcza Sajgon w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o ranking najbardziej czarownych i niesamowitych miejsc na kuli ziemskiej).

Większości z nas Wietnam zapewne kojarzy się przede wszystkim z krwawą, trwającą wiele lat wojną, jaka toczyła się na terytorium tego kraju w drugiej połowie dwudziestego wieku. Jednak należy pamiętać o tym, że Wietnam, chociaż w większej części nadal pozostaje nieznany szerszej publiczności, jest również państwem o niezwykłych walorach turystycznych, wśród których poczesne miejsce zajmuje także pikantna i aromatyczna kuchnia wietnamska, ale o tym opowiemy już przy innej okazji.

Wietnam jest jednak nade wszystko i w pierwszej kolejności krajem pięknej, dzikiej, niesamowitej wręcz przyrody, która w wielu miejscach pozostała praktycznie nietknięta przez cywilizację, co jeszcze bardziej dodaje jej uroku. Ten fakt ma jednak zarówno swoje dobre, jak i złe strony, i zależnie od perspektywy, z jakiej na niego spojrzymy, trudno jest jednoznacznie ocenić, które z nich przeważają. Do tych pierwszych z całą pewnością możemy zaliczyć niezapomniany, dziki urok Sajgonu, który jakże różni się od tych miejsc, które co roku są niemal zadeptywane przez setki tysięcy turystów. Sajgon jest miejscem cichym i w pewnym sensie nawet kameralnym. Do wad sytuacji wskazane na początku tego akapity można by natomiast zaliczyć różnego stopnia trudności komunikacyjne oraz poważne deficyty jeżeli chodzi o szeroko rozumianą infrastrukturę turystyczną. Jeżeli należymy do elitarnego grona tak zwanych zawodowych podróżników, owe deficyty pod względem infrastrukturalnym z całą pewnością nie będą stanowiły dla nas jakiejś szczególnej przeszkody, a być może nawet okażą się dodatkowym smaczkiem. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli zaliczamy się do zwykłych turystów, którzy chcieliby po prostu w miarę komfortowo spędzić czas w jakimś niezwykłym miejscu. W tym drugim przypadku, pobyt w Sajgonie może być dla nas pod wieloma względami problematyczny, aczkolwiek z całą pewnością Sajgon nie jest miejscem, o którym można by powiedzieć, że jest całkowicie pozbawione kontaktu z cywilizacją.

Jeśli więc chcemy odbyć podróż do tego niezwykłego regionu w pierwszej kolejności powinniśmy poczynić odpowiednie przygotowania i zdobyć możliwie jak największą wiedzę na temat tego miejsca. W przeciwnym wypadku, pobyt w Sajgonie może okazać się dla nas dość kłopotliwy.

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Wietnamu biura podróży Globzon Travel: