Egzotyczne wyspy Tajlandii

Tajlandia jest krajem niemal ze wszystkich stron otoczonym przez malownicze morza i oceany. Linia brzegowa tego niezwykłego, egzotycznego państwa wynosi łącznie około kilka tysięcy kilometrów, czyli kilkanaście razy więcej, niż dla przykładu linia brzegowa Polski. Jakby tego było mało, kraj ten posiada kilka pięknych, egzotycznych wysp, z których bez mała każda zasługuje na miano małego turystycznego raju. Co prawda, tajskie wyspy nadal nie cieszą się tak ogromną popularnością wśród turystów i podróżników, jak stołeczna metropolia, czyli Bangkok, jednak jak pokazują wszelkiego rodzaju dane ich popularność wykazuje tendencję rosnącą. Wiele przemawia za tym, że z biegiem czasu ta tendencja będzie się jeszcze umacniać.

Tajskie wyspy spełniają bowiem chyba wszystkie możliwe wymagania, aby stać się miejscami obleganymi przez turystów, tak jak to się dzieje na przykład w przypadku wysp hiszpańskich albo greckich. Przede wszystkim są to miejsca, których dzikie piękno niekiedy dosłownie zapiera dech w piersiach. Poza tym, tajskie wyspy w ogromnej większości nadal pozostają nieodkryte, co jeszcze dodatkowo przydaje im czaru, zwłaszcza w oczach tych miłośników dalekich podróży, którzy czują szczególną namiętność do miejsc tajemniczych i nieznanych. Największą chyba zaletą tajskich wysp jest ich piękna, czysta i nieskażona przyroda, jednak to nie wszystko. O ile Tajlandia jako kraj kojarzy nam się głównie z ogromną, wielomilionową metropolią, jaką jest stołeczny Bangkok, o tyle tajskie wyspy pozwalają nam poznać Tajlandię z innej, spokojniejszej i jakby bardziej kameralnej strony. Możemy tutaj obserwować zwykłych, prostych mieszkańców Tajlandii, wiodących proste, wiejskie życie, które jest obecnie niemal dokładnie takie samo, jak było życie ich przodków przez wieloma wiekami.

Niestety, jak na razie egzotyczne wyspy Tajlandii są nieco zacofane jeśli chodzi o szeroko rozumianą infrastrukturę turystyczną. O ile na przykład stołeczny Bangkog jest pod wieloma względami miastem nowoczesnym w pełnym tego słowa znaczeniu, o tyle nie można powiedzieć tego samego o pozostałych regionach Tajlandii, a w szczególności o wyspach, do których dostęp nadal jest utrudniony i wymaga sporego wysiłku(Tajlandia jest znana z szerokiej, rozbudowanej sieci połączeń kolejowych, jednak siłą rzeczy nie obejmują one tajskich wysp, a z dostępem powietrznym także bywa różnie, jednak to już jest temat na odrębny artykuł).

Reasumując powyższe informacje, tajskie wyspy z całą pewnością są miejscami zasługującymi na naszą uwagę, o ile tylko niestraszne są nam trudności w komunikacji oraz brak rozwiniętej infrastruktury turystycznej i podróżniczej.

Jeśli myślisz o wyprawie do Tajlandii to zapoznaj się z ofertą poniższych wycieczek. Nie pożałujesz! 🙂