Czego nie można przegapić podróżując po Jordanii?

Jordania to jeden z krajów Bliskiego Wschodu. Kraj do którego wyprawa jest marzeniem wielu podróżników. Miejsce, które zachwyca przyrodą i imponuje zabytkami, których historia sięga tysięcy lat wstecz. Co koniecznie trzeba zobaczyć decydując się na podróż w tamtą stronę, by móc powiedzieć, że zobaczyło się w Jordanii to co najważniejsze?

Podróż warto rozpocząć od wizyty w stolicy czyli Ammanie. Miejscem, które koniecznie musi się też znaleźć na szlaku naszej podróży jest Petra czyli wykute w skale miasto. Koniecznie trzeba też przeżyć przejażdżkę jeepami po imponującym pustynnym terenie (gdzie również można spędzić noc w bardzo komfortowych namiotach). Ciekawym doświadczeniem będzie też „chodzenie po wodzie” czy trekking w Wadi Mujib (czyli trekking po wodnistnych ciekach). A do tego pyszna, jordańska kuchnia, która zaspokoi podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy oraz tradycyjnie parzona kawa (która zdaniem wielu próbujących jest najlepsza na świecie!).

Chcesz zwiedzić Jordanię – bajkowy kraj Orientu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel: